Reball BGA v Ostravě, reball VGA, chipsetů nebo jiných chipů

Pokazil se vám notebook a nefunguje vám vůbec? V případě, že notebook pustíte a nerozsvítí se obrazovka, bývá nejčastější příčina odlepení některého z teplotně namáhaných chipů na základní desce vašeho notebooku.

Reball VGA a chipsetů v Ostravě, reball BGA chipů na základních deskách, grafických kartách

Nejčastější závadou teplotně namáhaných chipů bývá buď odlepení nebo popraskání olovo-cínových kuliček, které slouží jako vodivé cesty mezi chipem a deskou, na které je chip připájen. Reball je proces, kde se chip odpájí od základní desky, očistí se veškeré pájecí spoje, nanesou se nové vodivé kuličky na chip a ten se znovu připájí na základní desku.

Starší laptopy většinou mívají problém s chlazením, ať už znečištěním nebo konstrukční vadou, také bývají použity olovo-cínové kuličky, které nesnesou extrémní výkyvy teplot, kterými je chip namáhán. V dnešní době již používáme bezolovnaté cínové kuličky, které jsou sice dražší, ale nevypouští tak velké množství emisí při pájení a vydrží extrémní teplotní výkyvy, kterým jsou chipy vystaveny. Problém může vzniknout ve chvíli, kdy je samotný chip nefunkční. V tom případě reball nepomůže a je třeba vyměnit starý chip za nový.

Za jak dlouho provedeme reball BGA chipu vašeho notebooku, netbooku nebo laptopu?

Reball chipsetu nebo VGA trvá cca 7 dní. Přepájením dostanete nejen opravený a plně funkční notebook, ale také se vždy snažíme opravit příčinu odlepení chipu (opravou chlazení apod.), ať vás již tento problém příště nepotká.

Kontaktní formulář

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.