Výměny chipů Ostrava, pájení chipsetů

Je váš notebook poškozený, nefunguje správně nebo vůbec? Nerozsvítí se vám obrazovka? Pak se nejspíše jedná o odlepení či spálení tepelně namáhaného chipu na základní desce notebooku, netbooku či laptopu. Nebojte se na nás obrátit a my provedeme výměnu za nový.

Výměna grafických chipů, chipsetů na základní desce notebooku, netbooku či laptopu, výměna BGA chipů v Ostravě

Někdy běžným opotřebením, někdy i nepříznivými vlivy okolí se stane, že se tepelně namáhaný chip na základní desce notebooku spálí a je potřeba jej vyměnit. Toto se nejčastěji stává u starších notebooků, které mívají problém s chlazením a tak vyvíjejí větší tepelné namáhání chipů na základní desce.

K výměně se využívá infračervená stanice, se kterou se nejprve chip odpájí a následně se nový chip osadí bezolovnatými cínovými kuličkami, které zajišťují vodivé spojení chipu a základní desky a je připájen namísto starého. Tyto bezolovnaté cínové kuličky jsou sice dražší, ale během pájení vypouští minimum emisí stejně jako zajišťují odolnost proti extrémním teplotním výkyvům.

Za jak dlouho vám BGA chip vyměníme? 

Výměna chipsetu nebo VGA trvá cca 7 dní. Přepájením dostanete nejen opravený a plně funkční notebook, ale také se vždy snažíme najít a opravit příčinu spálení chipu (opravou chlazení apod.), ať vás již tento problém v budoucnosti nepotká.

Kontaktní formulář

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.